Září 2006

Soutěž! Co je to? Nové kolo

27. září 2006 v 12:22 | Kosmonaut |  Co je to?
Je tu druhé kolo soutěže, které se může zúčastnit každý. Pravidla jsou jednoduchá: poznej věc v detailu a odpověz v komentářích. První správná odpověď se počítá. Předmětů je 5. Pět možností získat body.Odhalení a výsledky budou v úterý 3.10.06 v 20:00. Do té doby můžete vesele tipovat. Pokud se chcete poměřit se svými kamarády v bystrosti, pošlete jim link na soutěž, my budeme jenom rádi.
Zde si můžete kliknout na minulou soutěž a její výsledky.

TAK A 2. KOLO MŮŽE ZAČÍT:

Obrázek 1
Obrázek 2
Obrázek 3
Obrázek 4
Obrázek 5
Dnes je to asi jednoduché. Uvidíme:). Těšíme se na odpovědi. Team


Mr. Bean- scénky - VIDEO

27. září 2006 v 11:29 | Kosmonaut
Postavu, kterou není potřeba představovat. Dostala se dokonce do encyklopedie Wikipedia. Tam se dozvíte skoro vše o pánovi v hnědém sáčku s kravatkou. Rowan Atkinson to prostě umí. Zde jsou popsány všechny epizody.Tady je pár ukázek nejslavnějších scének.

Vánoce s Mr. Beanem
1. část
2. část
3. část
4. část


Další díly:

Bean ve škole 1.

Bean ve škole 2.


Bean a královna

Bean ve vlaku

Bean v bazénu

Kosmo výběr- má nejoblíbenější videa

26. září 2006 v 22:42 | Kosmonaut |  Nejzajímavější videa
Často vám asi kamarádi posílají na mail různé zajímavosti, většinou v dobré víře, ale někdy je to silně střelba vedle. Zkuste se, ale podívat na věci, které můžu velice vřele doporučit. Není v tom žádné násilí ani erotika. Je to prostě pohoda. Puste si zvuk a mějte se hezky.
Živí Simpsonovi Evolution of dance Panda Balonové létání

Animované filmy z II. světové války!- klikni

Supeman- video z 40. let -klikni

Jen počkej, zajíci! - VIDEO- kreslené příběhy 1-18 - klikniBolek a Lolek- VIDEA- kreslené filmy- klikniTom a Jerry - VIDEA- kreslené filmy- klikni

Tom & Jerry © Cartoon Network / Warner Brothers / Turner Entertainment

Jim Carrey- scénky- VIDEO

26. září 2006 v 22:02 | Kosmonaut |  Nejzajímavější videa
O jeho komediálním talentu neí spory, ale je to charakterní herec vážných rolí? Potom, co se jsem viděl film "Muž na měsíci" od Miloše Formana, uznávám, že tragikomické role opravdu umí. V roli Kaufmana byl prostě skvělý. Pokud vás zajímá jak vypadal a co opravdu dělal, skutečný Andy Kaufman, tak se podívejte sem. Skvělý byl i v roli Joela ve filmu "Věčný svit neposkvrněné mysli" Většina díváku jej však miluje kvůli gumové tváři a "smrtící" komice a tak jsou tady ty nejlepší scénky. Je nutný zvuk. Tanečník je asi nejlepší:

Poloviční sochy- kouzlo chtěného a nechtěného

26. září 2006 v 10:17 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Obor fotografie dlouho dobu bojoval o své místo na uměleckém výsluní, ale najít ten správný úhel a určitý zajímavý úsek reality není jednoduché. Autor musí mít oči do široka otevřené. Procházet denně kolem sochy a čekat na to správné světlo, i tohle v sobě skrývá focení. Vidět něco jinak a dokázat toto vnímání pro ostatní sprostředkovat, to je to pravé umění, které skrývá focení.
Zdroj: 12

Autoportrét umělce Simona Paise

26. září 2006 v 10:04 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Viděl jsem hodně autoportrétů, ale stejně mě oslovuje nejvíce vlastní portrét Vincenta van Gogha. Tato fotka však vypadá velice dobře. Je od umělce Simona Paise. Dokonalé provedení a jistá čistota. Samozřejmostí je dokonale zvládnutá technika. Jasný vybroušený styl a bravurní nápad. U první fotky mi ani nevadí evidentní pozdější úprava. Považujete to za umění? Viz anketa.
Zdroj: Galerie

Simpsonovi- nejlepší server

26. září 2006 v 9:58 | Kosmonaut |  Nejlepší stránky

Kultovní seriál, který si pořád drží kvalitu a své diváky. Trochu jsem zapátral na netu a našel stránky, které potěší každého kdo má rád tuto žlutou rodinku.

Vyluštění hádankářské soutěže!!!

25. září 2006 v 20:01 | Kosmonaut |  Co je to?
Tak a je to tady. Vyluštení soutěže, kterou jste mohli hrát v minulých dnech. Měli jste poznat předměty, který byly vyfoceny v detailu. Děkujeme všem, co se zúčastnili. Tady jsou Vaše soutěžní komentáře.

A co se tedy skrývalo za fotografiemi?

1. Co byl obrázek číslo 1 ?
Bylo to tlačítko záchrané brzdy v tramvaji (šalině, elektrice)!

2. Co byl obrázek číslo 2 ?
Byly to sirky sevřené v ruce!

3. Co byl obrázek číslo 3 ?
Bylo to velice těžké. Předmět byl vyfocen z nadhledu a byla to lahvička na nosní kapky?

4. Co byl poslední obrázek číslo 4?
Napovědou bylo, že je to naprosto běžné věc, kterou velice velice často používáte. Mnozí z Vás ji teď držíte v ruce. Ano, je to tedy počítačová myš, která je vyfocená ze spodní strany.

VÝSLEDKY:
Vítěz- Kalba /perfektně poznal sirky sevřené v ruce=respekt... a na druhý pokus rozpoznal spodní stranu myši, i když sám má myš laserovou:). Stává se vítězem, protože napsal první správně sirky a druhé rozpoznal jako jediný. /
Soutěžící- Barča, Lucinka, Kalba, Khedron, Dandy

JAK JSTE TIPOVALI:
foto 1. díra ve dveřích, čočka, brejle, kapka vody
foto 2. hrášek, rty, ruka, sirky sevřené v ruce, sirky

foto 3. kukátko ve dveřích, držadlo nebo madlo nebo jak se to jmenuje od dveří třeba na skříni,
foto 4. web kamera, objektiv foťáku na mobilu, spodní strana myši, špehýrka neboli kukátko ve dveřích
DALŠÍ KOLO:
Pokud chcete ostatní vyzkoušet a něco nafotíte, tak tady je mail kosmonaut.blog@seznam.cz budem moc rádi za každý dobrý příspěvek a rádi ho zveřejníme. Zahrajem si. Stačí poslat 2 fotky= 1 detail+1odhalující. Mějte se hezky. Vítězi blahopřejeme. Team*

Soutěž vrcholí! Poznáte co je to?

25. září 2006 v 11:32 | Kosmonaut |  Co je to?

Probíhá soutěž, která vyzkouší jak jste pozorní a přemýšliví. Vyfotili jsme 4 obrázky v detailu: Poznáte co to je? Obrázky jsou níže na této stránce nebo klikněte na tento odkaz, který Vám ukáže článek i to jak jste zatím odpovídali. Odhalení bude dnes v pondělí 25.9.06 v podvečer.

Déšť v místnosti

25. září 2006 v 11:30 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Umělecká instalace Urse Fischera v "Centre Pompidou" Troufám si říct, že tohle umění je.