Byli lidé opravdu na měsící?

23. září 2006 v 12:05 | Kosmonaut |  Deník
Jako Kosmonaut vám musí říct jednu malou zprávu. Mapu na Seznamu, kde se detailně podívate i na střechu svého domu, zná každý. Teď se můžete podívat do míst kam na Měsíci přístáli lidé. Mapa MěsíceBylo jich 18. Misí bylo 6 /Apollo 11-17, 13 mise nepřistála/. První přistání se uskutečnilo 21. července 1969 a samozřejmě, že se o tomto přistání vedou dlouhé spory. Skutečně tam tehdy přistáli?
Nejznámější argumenty a proti argumenty:
Zastánci skutečného přistání na měsíci argumentují - podívejte se na chůzi astronautů na Měsíci. Jak bychom na Zemí asi tak napodobili 6X menší gravitaci? Odpůrci si vzali chůzi na mušku. A začaly experimenty. Netrvalo dlouho a doporučili zastáncům: "Pusťte si chůzi astronautů na Měsíci dvojnásobnou rychlostí." Já jsem to udělal. Přejde vás úsměv. Vidíte úplně normální chůzi jako kdekoliv na Zemi, třeba právě v Nevadské poušti.
Dlouho se také diskutuje o vlání americké vlajky. Na Měsíci přece není vzduch, není tam tedy ani vítr.Není možné, aby tam vlála vlajka. Zastánci se brání tím, že zapíchávání žerdi vlajky do povrchu Měsíce šlo ztěžka, a proto se vlajka třepotala.
Na přenosu z Měsíce byl zachycen jeden kopec. Podivné na snímku bylo to, že na jednom snímku před kopcem je zachycen měsíční modul a na jiném je kopec bez modulu. Přitom pozadí je totožné. A je přece známo, že měsíční modul se po přistání na Měsíci nepohnul z místa. A navíc se ten kopec se objevil i v dalších přenosech, a to u Apolla 16 a 17. Při tom NASA uváděla, že místa byla od sebe vzdálena "několik kilometrů". Obsáhlý článek odkud cituji argumenty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte tomu? 2

Ano 57.9% (11)
Nevím 5.3% (1)
Ne 36.8% (7)

Komentáře

1 WaclawP WaclawP | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:19 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na kosmonaut.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama