Report z Majálesu 2006 Brno

4. září 2006 v 22:49 | Kosmonaut |  Cosmo Reporty
Stránky brněnského Majálesu 2006:
Report:
Každoroční tradiční slavnost brněnské Masarykovy univerzity se konala 10. května 2006 v přírodním areálu Mariánského údolí ve čtvrti Líšeň. Na této monstrózní akci vystoupilo 16 kapel a navštívilo ji 15 000 lidí. Studentská oslava byla samozřejmě dobře obsazeným festivalem víc než čímkoliv jiným. Nabídla se možnost zhlédnou špičku české rockové muziky a udělat si názor na současné hudební dění u nás. Dalo se vysledovat několik trendů:
  • příklon kapel k anglicky zpívaným textům(např.Gaia Mesia, Sunshine, Skyline atd.)
  • vlivy jiných žánrů: elektroniky, hip hopu, etna atd.
  • rozdíl v energii pódiového vystoupení mezi známými skupinami a těmi novými
  • klíčová úloha frontmana (např. Sunshine)
Za zklamání bych považoval vystoupení etablovaných kapel Ready Kirken a Kryštof. Druhá jmenovaná kapela se více než dobrou muzikou zapsala chaotickým chováním frontmena Richarda Krajča, který písničky uváděl populistickými výkřiky (… "vždycky jsem chtěl zažít to, co Beatles na turné a teď jsem to zažil… tady u Vás v Brně"…). Zoufalé chování zpěváka bylo doprovázeno rádiovými hity, které na 10 000- hlaví dav před "Unreality stage" , moc nezabíraly.
Naopak svěže působilo vystoupení kapely Gaia Mesia. Zpěvačka ze sebe chrlila energii i fenomenální zpěv s naprostou samozřejmostí. Táborští Sunshine, velký objev minulého roku, zase více než kolovrátkovou muzikou upoutali charismatem zpěváka Kaye. Byly sebevědomí a drzí. Bylo též patrné, že jejich ambice vedou dál než do českého "rybníčku", svědčí o tom i to, že jejich stránky jsou jen v angličtině.
Oblíbení Wohnout potvrdili svou milou "ulítlost" podpořenou radostí z muziky, kterou tvoří. Seskupení J.A.R. nabídlo dobrý zpěv Dana Bárty a klávesové umění Romana Holého. Hlavní hvězdou se po zásluze stali vynikající Tata Bojs. Dokázali spojit vše, co jednotlivé kapely nabízely před nimi: přesvědčivost, nasazení, zábavu, dobrou muziky a to vše bez náznaku nevhodné pózy či patosu.
Celkově byla akce velice hudebně příjemná a nesla s sebou tichou naději, že snad časem takovou to muziku budeme moci běžně slyšet z našich rádií.Program Majálesu Brno 10. května, Mariánské údolí:

UNREALITY stage

METROPOLIS stage

13:00
NOVÁ KREV: DILEMMA
13:30
JAKSI TAKSI
14:00
CHIKI LIKI TU-A
14:50
PSH
15:15
POLEMIC
16:10
TLESKAČ
16:35
MŇÁGA A ŽĎORP
17:30
READY KIRKEN
17:55
WOHNOUT
18:50
GAIA MESIAH
19:30
KRYŠTOF
20:15
SKYLINE
21:15
J.A.R.
21:40
SUNSHINE
23:00
TATA BOJS
23:05
SLONOVSKI BAL


Kapely vystupující na Majálesu a jejich weby:
KAPELA
WEB
ÚROVEŇ WEBU
DILEMMA
JAKSI TAKSI
CHIKI LIKI TU-A
PSH
POLEMIC
TLESKAČ
MŇÁGA A ŽĎORP
READY KIRKEN
WOHNOUT
GAIA MESIAH
KRYŠTOF
SKYLINE
J.A.R.
SUNSHINE
TATA BOJS
SLONOVSKI BAL
**
*****
****
*****
*******
***
********
******
*********
****
******
****
nehodnoceno
******
*******
**
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama