Animované filmy z II. světové války!

5. října 2006 v 8:00 | Kosmonaut |  Deník
Podívejte se na výběr těch nejkontroverznějších animovaných filmů od Walta Disneyho a Warner Brother´s. Společnou dobou vzniku je období druhé světové války. Místo přídomku kontroverzní se spíše hodí označit je za tendenční. Animovaný vlk s knírkem Hitlera, prásátka v opevněné tvrzi a Kačer Donald v bojové akci. Tyto filmy sloužili k vykreslení hrůz války a hrozby nacismu. Němci jsou patřičně tlustí a Japonci dostatečně ulísní.

Pouštěl jsem si je v pozdní noční hodinu a musím říct, že mě to trochu vyděsilo. Není to jenom tím, že jsme zvyklý ty veselé pestrobarevné postavičky vídat v trochu jiném světě. Vykreslení válečné hrůzy /hrozby/ je opravdu působivé.
Další filmy jsou velice emotivní. Především Hitler´s children /druhá část/. Není zde prostor pro žádnou lacinou parodii. Pitoreskní obrazy vůdců, hra světel a smutný hlas vypravěče. Tohle vše vytváří dusivou atmosféru a i po 64 letech to rezonuje a jako výstraha i funguje.
Pro přehrání filmů je potřeba správný program, ale většinou Vám to půjde /můžete si jej zprovoznit přímo tam/. Ten program se vám bude hodit i jinde. U filmů je malý popisek a délka trvání. Ale dost slov... Puste si zvuk a nechte se překvapit.
Prasátka a vlk /1942/ "10 min" Klikni pro zhlédnutí
Klasický pohádkový příběh Walta Disneyho, ale vlk nosí knírek a bojuje těmi nejtvrdšími zbraněmi. Nebe je černé, lítají bomby a na cestách jezdí tanky. Slaměný a dřevěný domek prasátek je zničen. Poslední prasátko však postavilo ozbrojený bunkr a vzdoruje. O filmu více zde.

Hitlerova tvář /Der Fuehrer´s Face 1943/ "8 min" Klikni pro zhlédnutí
Kačer Donald je probuzen hlučnou kapelou nacistů a odnášen do děsivé továrny. Zde do mrtva montuje špičky na bomby. Naštěstí to byl jen sen a on se probouzí, v pyžamu z americké vlajky a v NY. Filmeček končí Donaldovým polibkem na malou sošku Svobody.

Hitler a Gremlins /1942/ "7 min"
Snímek od společnosti Warner Brother´s. Prostinký příběh, ale velice zdařilá karikatura diktátora. Po svém projevu nasedá Hitler do letadla a letí dobýt SSSR. V letadle jsou malí pestrobarevní skřítci "Gremlins" , kteří, při zpěvu veselé písně, letadlo zničí.

Donald Duck- Commmando Duck /1943/ "6 min" Klikni pro zhlédnutí
Kačer Donald je vysazen z letadla a jde do boje. Má za úkol zničit japonské letectvo. Japonci jsou zde vykreslení jako oškliví a úlisní. Donald prothrne omylem hráz a zničí celé nepřátelské letectvo.


The Ducktators /1942/ "7 min" Klikni pro zhlédnutíČernobílý krátký film od Warner Brother´s. Z černého vejce se narodí arogantní kačer s knírkem. Chce ovládnou celou farmu. Začne organizovat armádu z řad drůbeže. Dostane se k moci, ale vše dobře dopadne díky bílému kohoutu, který přepere i japonskou kachnu.
Hitlerovi děti /Education of death/- Klikni
Scéna z elitní školy "Hitler Jugent" a přechod chlapce k té pravé poslušnosti vůdci. Strach se šíří dál.

Pokud Vás zajímá víc tak tady je něco v angličtině:
1234Tak a to je všechno. Tyto animované filmy zůstávají jako fragment doby, která se vymkla z kloubů. Je zajímavé je srovnat s těmi, které dobře známa /Mickey Mouse, Sněhurka a sedm trpaslíků, Bug´s Bunny atd./
Na závěr ještě dvě parodie od Charliho Chaplina z filmu Diktátor /1941/. Naprosto úchvatný film. Vybírám dvě nezapomenutelné scény. Parodie na diktátorův projev a pinkání s nafukovací zeměkoulí.
Parodie projevu "6 min"- Klikni pro zhlédnutí
"Světo tanec" "3 min"- Klikni pro zhlédnutí
Co na to všechno říkáte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K K | 8. ledna 2008 v 16:37 | Reagovat

Provedena aktualizace videí. Většina anim. filmů se mi podařila znovu vyhladat a vidět je můžete po kliknutí u názvu. Mějte se.

2 Pavel Pavel | E-mail | 24. října 2009 v 22:38 | Reagovat

Ahopj... dají se všechny tyto animované filmy někde stáhnout ? :-) díky moc

3 BarrySheena34 BarrySheena34 | E-mail | Web | 15. února 2012 v 9:56 | Reagovat

I received 1 st <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> when I was a teenager and it aided my relatives very much. Nevertheless, I need the car loan once more time.

4 Letadla 2: Hasiči a záchranáři online Letadla 2: Hasiči a záchranáři online | Web | 2. srpna 2014 v 22:03 | Reagovat

Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama