Leden 2007

Kuřim - street art

31. ledna 2007 v 23:00 | Kosmonaut |  Deník
Pokračuji v mapování českého street artu. Dnes grafity v městečku Kuřim. Náhodou jsem se tam ocitl a čekal jsem na vlak. Času bylo dost a tak vám můžu ukázat moje fotky. Konkrétním místem je podchod kuřimského nádraží. Je málo osvětlen, ale grafity po stěnách jsou zajímavé.

Jára Cimrman - cimrmani - VIDEO

24. ledna 2007 v 21:33 | Kosmonaut |  Nejzajímavější videa
Jedno raritní video a odkaz na další, které jsou k dispozici na youtube.com.

Rozsestník "Cimrmanů":


Stránky divadla Járy Cimrmana

Popis: Oficiální stránky divadla. Obsahují program, předprodej, hry, fotografie, informace o divadle atd.

Cimrmanův zpravodaj

Popis: Velice obsáhlý a vkusný přehled o "Járovi". Kompletní životopis, zajímavosti, řada odkazů, dobové fotografie ... vše pod dohledem Z. Svěráka a L. Smoljaka.Prostě zrestaurovaný zpravodaj českého velikána Járy Cimrmana a oficiální web DJC.


Sníh

23. ledna 2007 v 18:05 | Kosmonaut |  Deník
Tak je to tady. První sníh této zimy přišel tedy 23.1. Vlekaři skáčou radostí a silničářům začíná hokna:).
UP DATE: Kalamitní situace - pozor na náledí - aktualita

Grafity- legální plochy

20. ledna 2007 v 21:52 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Nafotil jsem pro vás další street art. Tentokrát čistě grafity. Jsou umístěné na trase tramvaje číslo 8 v "bezejmenném" městě. Legální plochy tu zdobí pár věcí. Nejsem jejich autorem. Vůbec grafity nedělám, ale fotím si je. Při focení jsem sotva na kolejích uhýbal rozjetým tramvajím. Vše dobře dopadlo a tak se můžete podívat.

Where the Hell is Matt? - VIDEO - ke zhlédnutí

20. ledna 2007 v 13:01 | Kosmonaut |  Nejzajímavější videa


Tyto řádky si možná přečtěte až po shlédnutí videa.

Matt Harding je třicetiletý muž z Brisbane v Austrálii. Od dětství se chtěl živit hraním a testováním her. To se mu podařilo. Po několika letech však zjitil, že mu něco chybí. Skončil s prací a za ušetřené peníze vyrazil na cestu po světě. Doprovázen svými kamarády, dostal nápad natočit se jak tancuje. Na tom by nebylo nic zvláštního. Jen kdyby to nebyly záběry ze všech různých částí světa, které navštívil. Svých pár videí dal na youtube, aby jeho blízcí, kteří ho na jeho cestě nedoprovází, věděli kde je. Jeho roztančené pohlednice byli kouzelné. Pak se mu ozvali lidé z Stride long-lasting gum, jestli by nechtěl v natáčení pokračovat i na jiných místech. Matt souhlasil a oni mu cestu zaplatili, proto mohly být natočeny i záběry z jediné zastřešené sjezdovky v Saudské Arábii:) kde prý stojí den lyžování jako je náš průměrný roční plat:). Vyrazil tedy ke konci roku 2005 na 6 měsíční cestu po 39 státech na 7 kontinentech. Všude tančil. Na svých dobře udělaných stránkách doplňoval reporty z jednotlivých míst. V minulých ukázkách prý Matt tančil i Praze (neoficiální:).

Stejně jako Matt i jeho video obletělo zeměkouli a i když ho spousta lidí začalo napodobovat (záběry ze svého tancování vystavují na internetu a v komentářích píší jak jsou fascinováni videem), Matt je pořád sympaticky skromný. Dál o sobě tvrdí, že tancovat neumí a jediné, co prý dokázal, je to, že objevil nejlevnější způsob cestování:). Vůbec není bohatý. Tedy aspoň co se týče peněz. Jak uměle vytvořená působí třeba "macarena" oproti tomu to mírně zvláštnímu spontánímu pohybu.

Jeho krátký film má v sobě zvláštní kouzlo a je to do určité míry způsobeno i dokonalou hudbou. Můžeme slyšet píseň Sweet Lullaby od Deep Forest (autoři: Mouquet a Sanchez), kterou zremixoval Garry Schyman.

Úvodní záběr ze Salar de Uyuni je nadpozemský, sloni v Botswaně nebezpečně blízko, africké děti usměvavé a Antarktida bělavě modrá. Opravdu jedno z nejlepších videí, které jsem kdy viděl.

Kosmonaut


Zima bez sněhu

16. ledna 2007 v 23:06 | Kosmonaut |  Deník
Chybí ti sníh? Chceš si postavit sněhuláka, sjet svah za barákem na zrezivělých sáňkách či hodit po spolužačce (přítelkyni, kolegyni, manželce) sněhovou kouli. Rád by ses bořil/a do sněhu, poslouchal/a jak venku mrzne až praští a počítal/a, v teple u grogu, kolik že vloček padá tiše k zemi? Vzpomínáme si vůbec jak krásně zebou ruce, když bez rukavic padneme do závěje sněhu? Už se mi o zimě vybavují jen pěkné fráze.:) Zima se nám pomstila. Nohavica ji možná minulý rok svou písní "Ladovská zima" pro letošek zaplašil. Prostě se urazila a vypustila ptáky zahnízdit, čápy nepustila do teplých krajin a v lednu vyhnala nad zem sněženky. Nikdy jsem neviděl někoho 6.ledna venku jen v tričku. Až tuto zimu. Padají teplotní rekordy. Sníh ne. Stýská se vám?

Tak si alespoň pusťte toto video. Nálada se vám možná zlepší.
Sníh bude. Věřte mi:).

Singin' in the snow in Česko


Český street art- sever Prahy

16. ledna 2007 v 12:08 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Na mail jsem dostal, přímo od autora toho to street artu, pár zajímavých fotek. Všechno je umístěno na severu Prahy a fotky pochází z ledna 2006. Zde si můžete prohlédnout víc prací- klikni. Vytvořil je FREEART.shadowz . Děkuji za možnost vystavení zde. Rozhodně to vypadá zajímavě a má to nápad. Umístění je také dost vychytané. Těším se na další fotky i od ostatních.
Kontakt: kosmonaut.blog@seznam.cz
Další fotky po zobrazení celého článku...

TIMO - dobrý český street art

11. ledna 2007 v 0:11 | Kosmonaut |  Deník
Ulice v českých městech skrývají více umění než se na první pohled zdá. Jen pokud máte oči doširoka otevřené narazíte na drobné klenoty street artu. Někdy i v těch nejschovanějších zákoutích se skrývají pozoruhodné grafity, nálepky, básně atd. Nafotil jsem pro Vás, v jednom "bezejmeném" městě, několik dílek, které většina chodců ani nespatří. Budu v tom pokračovat a pokud se o něco takového zajímáte, najdete zde i příště další fotografie. Umělci street artu jsou většinou bezejmenní. Autor, kterého si představíme dnes, jméno má. Skrývá se pod přezdívkou Timo, která se objevuje u jeho výtvorů. Osobně ho zná asi jen málokdo, ale jeho umění známe je. Vyznačuje se neskutečnými nápady, humorem a v neposlední řadě skvělým provedením. Dokáže najít i velice zajímavou lokaci pro umístění. Mužou to být šedivé panelové zdi, utopené tramvajové zastávky i těžko dostupné mostní pilíře. Jednoduše spojuje výtvarnou zručnost i se svou poezií a pro něj typickým stylizovaným písmem. Své dílka umísťuje odděleně i do celků soustředěných na jednom místě. Zde je pár střípků, které vytvořil. Poprvé si představíme jen jeho menší práce na tramvajové zastávce. Foceno za plného provozu z kolejí:). Přeji příjemný zážitek.

Umístění: tramvajová zastávka

Další fotky po zobrazení celého článku...

Vysvětlení

9. ledna 2007 v 22:05 | Kosmonaut
Musím zareagovat na titulek, který se teď objevuje na mém blogu. Týká se umístění Mp3 nahrávek Jarka Nohavici v mém rozcestníku. Tyto náhrávky jsou na oficiálních stránkách označeny jako volně šiřitelné po internetu - Na internetu volně šiřitelné mp3 album Jaromíra Nohavici. DŮKAZ.
Jiné odkazy na Mp3 zde nemám.V mém rozcestníku odkazů na texty, životopis atd. jsem uvedl i tyto nahrávky. Vše v dobré víře, že nic neporušuji. Na svém blogu nevydělávám a při jeho tvorbě strávím dost času, protože mě to prostě baví.
Bohužel nějaký informátor podal hlášení a mě teď hrozí smazání blogu. Nechci si dělat nepřátele, ale myslím si, že jsem nic neporušil. Nahrávky smažu, ale chtěl bych dostat odpověd na otázku jak to, že nahrávky, autorem označené za volně šiřitelné na internetu, jsou nelegální (tedy jejich šíření)? Nejvíc mě vadí to očernění za tuto konkrétní věc a příště bych prosil anonymního kontrolora, aby mi napsal zprávu přímo. Rád takové to situaci předejdu. Mějte se hezky a nenechte si zkazit pobyt v tomto vesmíru. Kosmonaut

UP DATE: Na věci se pracuje a bude vyřešena již brzy. Zatím. Kosmonaut

Dirty art

8. ledna 2007 v 20:27 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Washme Art
Dnes si představíme umělce Scotta Wade, který své obrazy maluje(?) na špinavá zadní skla aut. Je to velice netradiční a pomíjivé umění. Tedy jestli to umění je (viz anketa)? Název toho to článku jsem si vymyslel, ale mohl by se stát opravdovým označením této výtvarné kreativity. Snad každý si někdy v zimě načrtl na sklo auta srdíčko či panáčka, ale Monu Lisu jsme si asi netroufli vytvořit:).

- DALŠÍ FOTOGRAFIE DIRTY ART - KLIKNI