Březen 2007

Architektura - zvláštní budovy - Kaktus

31. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut |  Postřehy z netu!
V současnosti se vede debata o podobě Národní knihovny na Letné, která má podobu zvláštního mořského tvora. Chci Vám ukázat, že představivosti v architektuře se meze nekladou. Tato budova má název "Urban Cactus". Vzniká v Nizozemí v městě Rotterdam. Je to práce architektů Ben Huygena a Jaspera Jaegerse. "Kaktus" je obytný komplex, který má 98 bytů. Budova má 19. podlaží. Balkóny si vzájemně nestíní a budova je opravdu zajímavě řešena. Zde se dozvíte víc.

Propaganda - plakáty - Čína

30. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut
Dnešní příspěvek je sbírkou fotek, které zachycují čínské plakáty využité k propagandě. Zajímavá a děsivá sonda.

Neskutečné obrazy Cali Rezo

29. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Fantaskní obrazy umělkyně Cali Rezo nevznikají digitální manipulací, ale jen ručně, tedy vlastně elektronickou tužkou. Vytváří tak naprosto neuvěřitelné fantazijní světy. Působivé jsou i její vlastní upravené portréty. Sránky autorky jsou zde. Také se podívejte na její aktualizovaný blog kde prezentuje svoje nejnovější práce zde. Tady se můžete podívat jak své obrazy vytváří zde. Doporučuji všechny odkazy projít a fotky v tomto příspěvku berte jako odrazový bod do její říše uměleckých snů.

Japonská kultura - fotografie

28. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut |  Postřehy z netu!
V současné době je internet plný různého videa. Mezi tou spoustou jste si určitě všimli těch nejšílenějších, které většinou pochází z Japonska. Některé jsou opravdu divné a zvláštní. Nevím kdo je natáčí, ale typoval bych to na pár japonských televizních společností typu obskurnější Novy. Setkal jsem se už v pár internetových diskuzích s názorem: "... že ti Japonci jsou fakt magoř ...". S tím nemůžu souhlasit. To jako by nás někdo cizí soudil po zhlédnutí "Gogo show" :). Proto se podívejte na pár zajímavých fotek. Možná přispějí k mírnému vyrovnání obrazu Japonska na českém internetu:), ale hlavně jsou to nádherné fotky. Po kliknutí zvětšíte. Mějte se.

3 města - 3 piva - 1 noc

27. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut |  Deník
Tohoto sobotního večera jsem byl přesně v 20:00 na nádraží v Ostravě. Vracel jsem se z koncertu. Chtěl jsem se dostat vlakem do Brna. Žádný přímý spoj už bohužel nejel. Jediná možnost byla dost složitá a hlavně by trvala celou noc. Rozhodl jsem se však, že tuto noční akci uskutečním a trochu si ji zpestřím. Vymyslel jsem následující. Projedu tří největší moravská města a v každém si dám jedno pivo. To vše za jednu noc. Většinou ji strávíme v jedné hospodě. Já však vyzkouším zda ji dokážu strávit ve třech hospodách a ve třech různých městech. Vše bylo ještě opepřeno tím, že fotbalisti hráli důležitý zápas s Německem a tak nádraží i vlaky žily zklamanými opilými fanoušky, a ještě k tomu se té zvláštní noci měnil čas na letní, což znamenalo, že skoro všechny vlaky měly hodinová zpoždění. Prostě nářez. Já sám jsem samozřejmě udělal i pár šilenějších věcí, ale tato hra a zároveň i závod s časem, mi připadl až příliš zajímavý na to, abych jej neuskutečnil. A tady je fotoreport z celé noci, který zároveň slouží jako důkaz. Příjemnou zábavu.

Umění nebrat se příliš vážně v umění

26. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
O tom, že umění může být i opravdu zábavné vás chci přesvědčit v následujícím obrazovém článku. Některé věci z této kolekce se opravdu neberou příliš vážně a každopádně zaujmou..
banksyphone2.jpg

Skryté umění

25. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Chci Vám představit švédského umělce, který si říká "Tibet". Instaluje malé sošky v skrytu Stokholmského podzemí. Málo kdo je může spatřit, ale to ho zřejmě netrápí. Dílo pečlivě dokumentuje a fotky umisťuje na své stránky. Sošky mají podobu muže v ochranném oděvu a v masce. Jsou cca 20 cm vysoké a vyrobeny z kamene, takže jejich trvanlivost je zaručena na opravdu dlouhou dobu. Na smysl tohoto umění se mě neptejte. Ještě jsem se definitivně nerozhodl jestli to za umění považuji:). No, vlastně od toho je tato rubrika. Každý si může udělat názor sám.

Létající postava Williama Hundleye - fotografie

24. března 2007 v 9:00 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Zajímavou myšlenku uvedl William Hundley k dokonalosti. Fotí se totiž ve skoku a to zabalen do zvláštních dek či za různými předměty. Vytváří se takový levitační efekt. Fotky vypadají jako kdyby se zastavil čas. Někdy to vše spíše působí jako přízrak. Zde se podívejte na jeho stránky kde je několik těchto fotek za sebou, což způsobuje další zajímavou iluzi či klam zde.

Miniaturní umění - menší než jste čekali

23. března 2007 v 8:10 | Kosmonaut |  Je tohle umění?
Kolekce fotek se jmenuje: "Little People". Vytvořil ji angličan Devon Slinkachu /1979/. Viz jeho stránky zde. Nezabývá se miniaturami sám. Už před pár měsící jsme si představili miniatury Pierra Javella., který dělá něco podobného. Devon jde však podle mě jěště dál a dává malé figurky do opravdu skutečných situací /viz první fotka s názvem Bankomat/ a více si hraje s detaily i prostředím či myšlenkou. Každopádně je na světě nová umělecká vlna "miniaturistů", která dává o sobě vědět a je, na rozdíl od jejich děl, opravdu vidět:). Prohlídku těchto fotek můžete brát jako hru. První obrázek je detail a druhý vždy zobrazuje celkové umístění miniatury. Někdy to dá totiž docela práci objevit dílo samo natož jeho smysl:).

7 divů světa - seznam nových - HLASOVÁNÍ

20. března 2007 v 23:37 | Kosmonaut |  Postřehy z netu!
V současné době se vede diskuze o tom jaké zvolit nástupce starověkých divů světa ( z nichž stojí už jen pyramidy). Po celém světě existují stavby, které jsou něčím jedinečné a můžou se ucházet o místo v "7 NOVÝCH DIVECH SVĚTA". Zvolte jednu, která by podle vás neměla v novém výčtu chybět.
Taj Mahal
Krátké obrazové připomenutí kandidátů a hlasování viz anketa za celým článkem.