3 města - 3 piva - 1 noc

27. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut |  Deník
Tohoto sobotního večera jsem byl přesně v 20:00 na nádraží v Ostravě. Vracel jsem se z koncertu. Chtěl jsem se dostat vlakem do Brna. Žádný přímý spoj už bohužel nejel. Jediná možnost byla dost složitá a hlavně by trvala celou noc. Rozhodl jsem se však, že tuto noční akci uskutečním a trochu si ji zpestřím. Vymyslel jsem následující. Projedu tří největší moravská města a v každém si dám jedno pivo. To vše za jednu noc. Většinou ji strávíme v jedné hospodě. Já však vyzkouším zda ji dokážu strávit ve třech hospodách a ve třech různých městech. Vše bylo ještě opepřeno tím, že fotbalisti hráli důležitý zápas s Německem a tak nádraží i vlaky žily zklamanými opilými fanoušky, a ještě k tomu se té zvláštní noci měnil čas na letní, což znamenalo, že skoro všechny vlaky měly hodinová zpoždění. Prostě nářez. Já sám jsem samozřejmě udělal i pár šilenějších věcí, ale tato hra a zároveň i závod s časem, mi připadl až příliš zajímavý na to, abych jej neuskutečnil. A tady je fotoreport z celé noci, který zároveň slouží jako důkaz. Příjemnou zábavu.

Vyrážím do slavné ostravské ulice Stodolní. Je vyhlášená tím, že skoro na každém kroku jsou kluby a hospůdky. Překvapilo mě, že v sobotu večer byla docela prázdná, ale to bylo díky tomu, že všichni sledovali fotbal. Po jeho skončení Stodolní ožila a opravdu se zaplnila.
Stavil jsem se do jedné příjemné hospůdky a naplňuji první část svého plánu. Objednávám si v Ostravě první pivo. Tento večer mě ještě čekají další dvě a to v Olomouci a Brně.
Fotbal je v Česku opravdový fenomén. I ve Stodolní a přilehlých uličkách jej lidé sledovali na velkých obrazovkách televizí i z ulice.
Někteří spíše postávali i stánků s grilovaným masem, kterých je ve Stodolní požehnaně. I já jsem neodolal vůní grilovaných pochoutek a kouře žhavých uhlíků.
Následoval rychlý přesun do Olomouce. Z Ostravy jsem vyrazil nočním vlakem v 23:25 a v Olomouci jsem byl 1:05.
Pivko v Olomouci. Najít nonstop kde bych si mohl dát druhé své pivo bylo trochu obtížné. Většina barů, které měly svítící poutače "NONSTOP" byla kupodivu zavřených. Pivo bylo studené, ale dobré. Vypil jsem ho v rekordním čase.
Po vypití pivka jsem utíkal na autobusové nádraží, kde jsem chtěl chytnout bus do Brna v 2:05. Bohužel jsem jej hledal trochu déle a tak jsem autobus viděl jen mizet v temné noci. Následoval plán B a pokud jsem nechtěl čekat na přímý vlak do Brna v 7:00, musel jsem se vrátit do Prostějova a odtud pokračovat do Brna. Jenže teď nastoupil problém se změnou času a tak se dvouhodinové čekání proměnilo na tříhodinové. Nádraží se plnilo smutnými fanoušky, vlaky měli zpoždění a nádrážáci byli unavení. Já už trochu taky. Usnout ve vlaku znamenalo přejet svou stanici a tak jsem nakonec vůbec nespal.
Po této neuvěřitelné noční cestě, kterou jsem absolvoval společně s kytarou, jsem dorazil do své cílové stanice. V Brně už začalo svítat, ale já šel završit svůj plán.
Objednal jsem si poslední pivo. Samozřejmě to bylo Starobrno. Číšník mi ho rychle donesl a já jej ospale vypil. Cesta z Ostravy až k němu, mi v noci kdy se měnil čas a naši fotbalisé prohráli zápas s Německem, trvala 12 hodin!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vafle vafle | 28. března 2007 v 17:12 | Reagovat

nadšenec, do toho bych sám nešel :)

2 Kosmonaut Kosmonaut | 28. března 2007 v 22:46 | Reagovat

Jo, byla to zábava:). Rád jsem dělal takové věci, noční vylezení sám na Sněžku, noční stopování po Polsku, noční přechod části Vysokých Tater, 4 denní cestování v autobusu a pak výlez na Elbrus /to už samozřejmě s více lidmi/. Rád si pak u pivka zamachruju:))). No, vlastně i teď jsem si tak trochu zamachroval:), ale samozřejmě i lidi z mého okolí dělají zajímavější a bláznivější věci. No a ti nevětší makáčí o tom mlčí úplně:). Kosmonaut

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama