Fotografický deník - Foto blog

20. března 2007 v 0:02 | Kosmonaut |  Deník
Dnes Vám chci ukázat pár fotografií z mého deníku. Na digitální fotoaparát jsme zachytili pár zajímavostí. Přijemnou zábavu.

-------------------------------------------------------------------------
VELKÉ STÍNOVÉ DRAMA - 6. DĚJSTVÍ /román/
Na začátku jste sám či sama a hledáte někoho s kým chcete být šťastní.
Pak potkáte tu pravou či pravého a jste více než šťastní.
Jenže pak už tak šťastní nejste a vidíte drobné chybičky. Váš partner nemá rád např. Vaše rybičky, Váš pes nemá rád Vašeho partnera a Vy navíc začínáte dávat za pravdu svému psovi.
Muž začíná v důsledku situace a ze své nerozumnosti pít.
Situace se vyhrotí jednoho dne k ránu při východu slunce, když se muž vrací z nočního alkolického tahu se svými kamarády. Ženě došla trpělivost. Dochází k potyčce. V důsledku ní je muž vyhozen. Odchází s jedním kufrem, se kterým i přišel. Pes mu škodolibě mává z tepla bytu levou packou. Ta pravá ho bolí. Muž mu na ni při odchodu s chutí šlápnul.
Jste na začátku. Sám/sama a hledáte někoho s kým chcete být šťastní.
---------------------------------------------
ZAHRÁDKÁŘI - foto dokument - společensko-kritické:)
Kdesi na okraji Brna v idilické chatové oblasti jak z Hrabalova románu "Slavnosti sněženek".
Záhonky upraveny, jaro v rozpuku, plůtky čerstvě natřeny a stromky prostříhány od delších větviček.
Vše příjemně připraveno na víkendovou pohodu s rodinou. Ve skrytu své chatky postavené z bedýnky od rajčat se zahrádkář cítí jak ve svém království vzdálen na míle od reality svého šedého panelové domu. Ředkvičky v úhledných řádcích a organizovaný zahrádkář přemýšlí kdy je nejlepší čas zasadit mrkve.
Za hradbou jeho plůtku je však skryto děsivé tajemství. Ač metr od jeho záhrádkového ráje, na katastrálním úřadě je to územím "nikoho". Proč tedy nevyzdobit své okolí igelitovými pytli, nepřilepšit krajině konzervou či stavbičkou z pet lahví.
Krajina pak vypadá více svěže a je obohacená o nové barevné odstíny. Pomůžete tím krajině a alespoň se zbavíte povinnosti odvážet odpady do připravených popelnic.
A co si budeme říkat... vždyť i tato Národní přírodní památka, za čerstvě natřeným plůtkem, sem tam potřebuje barevně doladit. Kdy jenom zasadit ty mrkve?
Nafoceno: zahrádkářská oblast Červený kopec v Brně. Datum: 19.3. 2007 Foto: Kosmonaut
------------------------------------------------------
PO STOPÁCH ŽIDOVSKÝCH HŘBITOVŮ A JÁRY CIMRMANA- reportáž
Židovské památky jsou fascinující. Přitahují určitým tajemstvím a poskytují spoustu podmětů pro myšlenky.Tento jsme našli v málem městysu Lomnice na Vysočině. Pochází z 18. století, ale poslední náhrobky se datují do 30. let 20. století. Je neuvěřitelé, že holokaust dokázal tak změnit vývoj naší historie, že se v současnosti cítíme na židovských hřbitovech jako v cizí zemi.
Nacistický holokaust nepřežilo 58 příslušníků židovské obce v Lomnici. To bohužel znamenalo její definitivní konec.
Tento židovský hřbitov je poměrně zdevastovaný, ale volně přístupný, i když o proti jiným, co jsem viděl to není tak zlé. Nově zrekonstruovaná je márnice, v níž je instalována výstava dějin židovského hřbitova a židovské obce. Paradoxní je sousedství hřbitova. Za jeho zdmi se nerušeně staví nové domy. Za jak dlouho se začne stavět i přímo na něm?
Už dávno jsem si všiml, že v okolí židovských hřbitovů je obrovský výskyt prázdných šnečích ulit. Pokud je tam tedy nenosí návštěvníci sami, tak bych se přikláněl k tomu, že i šneky tam něco vnitřně přitahuje. Nejspíš ten klid?
Lomnice je vlastně vůbec zvláštní místo. Na tak malém prostoru jsou tu dvě náměstí. Židovské se synagogou ...
... a křesťanské s majestátným kostelem, zámkem i kaplí.
Z náměstí vyráží cesta Po stopách Járy Cimrmana . Je to trasa asi 4,5 km do kopce s 5 tabulemi a na konci je mistrova busta. Jednotlivé zastavení se jmenují Plahočiny. Po větším stoupání se dorazí na hezké pláně. Lomnice je zajímavá, ale ne díky této stezce. Pokud máte nějaké fotky z jiných židovský hřbitovů u nás, tak můžete dát do vzkazu link.
Text a foto: Kosmonaut Rok: 2007 Pozn. - zvýrazněná slova v textu odkazují na další info.
------------------------------------
FUTURETRO - paradoxy
Brno před jarní bouřkou roku 2007. Dominanta gotické katedrály Petrov. Nalevo vysoká jehla komínu cementárny a vzadu ukouslý kopec s rozhlednou Hády.
Uprostěd fotografie není přistávající létající talíř, ale obrovská kupole pavilonu ZET na brněnském výstavišti. Ten zrezivělý ovál v popředí je veledrom. Eventuální místo dění "pražské" olympiády. Brno prý tím má pomoci olympijskému klání v roce 2016 či 2020 nebo 2628, ale dřív by měl někdo pomoci tomu to chátrajícímu sportovišti. Stejně jako rozpadajícímu se brněnskému fotbalovému stadionu za Lužánkami.Článek zde.
Výstaviště kde se konají mezinárodní veletrhy má utajeného souseda. Na kopci ve starém lomu se tísní maličká Kamenná čtvrť. Brněnské výstaviště vzniklo roku 1928 u příležitosti Výstavy soudobé kultury ČSR na oslavu 10. výročí vzniku samostatné Československé republiky a od této doby se rozrůstá. Kamenná čtvrť, omezená červenými stěnami lomu, ne.
Malé dělnické domky ze 30. let 20.století vyhlížejí opravdu zvláštně v kombinaci s pohledem na futuristické kupole a oblouky. O této čtvrti ví jen málo Brňanů a z mezinárodních vystavovatelů na BVV asi nikdo:). Do toho to místa se nastěhovalo i pár umělců okouzlených atmosférou místa.
Text a foto: Kosmonaut Rok: 2007
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vafle vafle | 20. března 2007 v 10:30 | Reagovat

Hezké, hlavně stínové dráma :-)

2 Kosmonaut Kosmonaut | 20. března 2007 v 12:19 | Reagovat

Díky, jsem rád, že potěšilo*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama