Únor 2008

Mrtvej žít - videoklip /CD Vytrženo z konTEXTU 2007/

13. února 2008 v 12:08 | Kosmonaut |  Deník
Dovolte, abych Vám představil vlastní videoklip, který jsem tvořil několik hodin. Písnička je z alba Vytrženo z konTEXTU (podtitul Živá noc Textové dílny u Slávka Janouška), kde mám tu čest také účinkovat. Přispěl jsem písní Polární kruhy v obilí a druhými hlasy do dalších písniček. Celá nahrávka má skvělou energii, což je asi i poznat z písně "Mrtvej žít". V tomto klipu jsem použil fotky z natáčení alba a sestříhal jsem starou americkou animovanou reklamu z 50. let s těmi to sympatickými tančícími postavičkami. Zpěv sbor a Arnošt Frauenberg. Text vznikal kolektivně a muzika též na místě. Docela raritka.
Desku jsme nahráli za jedniný večer jako "živák" za 3h a pak 60h se dolaďovala ve studiu. Výsledná nahrávka je myslím ohromující. Je na ní 19 písní. Pokud se písnička "Mrtvej žít" líbí tak tady je další info. o celé desce: http://forum.slavekjanousek.cz/viewtopic.php?t=1570.
Přeji příjemnou zábavu při sledování klipu. Kosmonaut *

VIDEOKLIP:

Mrtvej žít II délka 2:45 - hudba: Jan Žamboch / text: Arnošt Frauenberg (sloky 1, 2), Ivo Cicvárek (1, 3)

SLEEVE-NOTE Z BOOKLETU CD:

Za necelé čtyři roky existence dílny se dala dohromady společnost lidí, která je schopna realizovat dříve šeptané plány. Jedním z nich je i deska, která vznikla za vydatné pomoci patrona dílny Slávka Janouška. Jsou na ní písně vzniklé díky spolupráci jednotlivých členů, písně legend na dílně hostujících nebo ty, které se dílny prostě týkají. Ale potom také i ty narozené doslova na místě - v čase natáčení. A pak, že vymyslet text, zhudebnit ho a ještě ten večer při společné interpretaci píseň natočit nelze. Jakub Horák

MOŽNOST OBJEDNAT CD:
Pokud by si chtěl někdo nahodou objednat celé CD tak není vůbec problém.
Cena 200 Kč (nebo 250 Sk) + poštovné na mail pro objednávku: slavek.jan@volny.cz

Kravaty - Nejhorší kravata roku 2008

6. února 2008 v 9:15 | Kosmonaut |  Cosmopicture
S kamarády jsme minulý pátek uskutěčnili soutěž o NEJHORŠÍ KRAVATU ROKU 2008. Káždý prohledat svůj šatník a zalovil i v šatnících nejbližích. Volba se uskutečnila v hospůdce u kytar. Některé kravaty byly vskutku jedinečné. Zbývá udělit hlavní diváckou cenu. Pod článkem je anketa a vy můžete určit nejšílenější objekt. K lepší orientaci slouží pracovní názvy "šlajfek". Příjemnou zábavu a přeji odpovědnou volbu.
1. Kravata "KVĚTINOVÁ ORGIE"
2. Kravata "POUŠTNÍ BOUŘE"
3. Kravata "ZELENOHNĚDÁ POMSTA"
4. Kravata "RŮŽOVÝ SEN S JEMNÝM ČÁP MOTIVEM"
5. Kravata "RŮŽOVÁ ROMANCE"
6. Kravata "VĚZEŇSKÉ BLUES"
7. Kravata "TROJHLAVÁ SAŇ"
8. "MOTÝL EMANUEL" - (pod heslem nejhorší kravata je motýlek:)
9. Kravata "EMO GENERACE"
Hlasujte v anketě, která kravata je pro Vás ta nejhorší. Pokud chcete zašlete fotku té své "šílené kravaty" rád vystavím. Mail: kosmonaut.blog@seznam.cz