Je tohle umění?

Neskutečné obrazy Cali Rezo

29. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut
Fantaskní obrazy umělkyně Cali Rezo nevznikají digitální manipulací, ale jen ručně, tedy vlastně elektronickou tužkou. Vytváří tak naprosto neuvěřitelné fantazijní světy. Působivé jsou i její vlastní upravené portréty. Sránky autorky jsou zde. Také se podívejte na její aktualizovaný blog kde prezentuje svoje nejnovější práce zde. Tady se můžete podívat jak své obrazy vytváří zde. Doporučuji všechny odkazy projít a fotky v tomto příspěvku berte jako odrazový bod do její říše uměleckých snů.

Umění nebrat se příliš vážně v umění

26. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut
O tom, že umění může být i opravdu zábavné vás chci přesvědčit v následujícím obrazovém článku. Některé věci z této kolekce se opravdu neberou příliš vážně a každopádně zaujmou..
banksyphone2.jpg

Skryté umění

25. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut
Chci Vám představit švédského umělce, který si říká "Tibet". Instaluje malé sošky v skrytu Stokholmského podzemí. Málo kdo je může spatřit, ale to ho zřejmě netrápí. Dílo pečlivě dokumentuje a fotky umisťuje na své stránky. Sošky mají podobu muže v ochranném oděvu a v masce. Jsou cca 20 cm vysoké a vyrobeny z kamene, takže jejich trvanlivost je zaručena na opravdu dlouhou dobu. Na smysl tohoto umění se mě neptejte. Ještě jsem se definitivně nerozhodl jestli to za umění považuji:). No, vlastně od toho je tato rubrika. Každý si může udělat názor sám.

Létající postava Williama Hundleye - fotografie

24. března 2007 v 9:00 | Kosmonaut
Zajímavou myšlenku uvedl William Hundley k dokonalosti. Fotí se totiž ve skoku a to zabalen do zvláštních dek či za různými předměty. Vytváří se takový levitační efekt. Fotky vypadají jako kdyby se zastavil čas. Někdy to vše spíše působí jako přízrak. Zde se podívejte na jeho stránky kde je několik těchto fotek za sebou, což způsobuje další zajímavou iluzi či klam zde.

Miniaturní umění - menší než jste čekali

23. března 2007 v 8:10 | Kosmonaut
Kolekce fotek se jmenuje: "Little People". Vytvořil ji angličan Devon Slinkachu /1979/. Viz jeho stránky zde. Nezabývá se miniaturami sám. Už před pár měsící jsme si představili miniatury Pierra Javella., který dělá něco podobného. Devon jde však podle mě jěště dál a dává malé figurky do opravdu skutečných situací /viz první fotka s názvem Bankomat/ a více si hraje s detaily i prostředím či myšlenkou. Každopádně je na světě nová umělecká vlna "miniaturistů", která dává o sobě vědět a je, na rozdíl od jejich děl, opravdu vidět:). Prohlídku těchto fotek můžete brát jako hru. První obrázek je detail a druhý vždy zobrazuje celkové umístění miniatury. Někdy to dá totiž docela práci objevit dílo samo natož jeho smysl:).

Grafity- legální plochy

20. ledna 2007 v 21:52 | Kosmonaut
Nafotil jsem pro vás další street art. Tentokrát čistě grafity. Jsou umístěné na trase tramvaje číslo 8 v "bezejmenném" městě. Legální plochy tu zdobí pár věcí. Nejsem jejich autorem. Vůbec grafity nedělám, ale fotím si je. Při focení jsem sotva na kolejích uhýbal rozjetým tramvajím. Vše dobře dopadlo a tak se můžete podívat.

Český street art- sever Prahy

16. ledna 2007 v 12:08 | Kosmonaut
Na mail jsem dostal, přímo od autora toho to street artu, pár zajímavých fotek. Všechno je umístěno na severu Prahy a fotky pochází z ledna 2006. Zde si můžete prohlédnout víc prací- klikni. Vytvořil je FREEART.shadowz . Děkuji za možnost vystavení zde. Rozhodně to vypadá zajímavě a má to nápad. Umístění je také dost vychytané. Těším se na další fotky i od ostatních.
Kontakt: kosmonaut.blog@seznam.cz
Další fotky po zobrazení celého článku...

Dirty art

8. ledna 2007 v 20:27 | Kosmonaut
Washme Art
Dnes si představíme umělce Scotta Wade, který své obrazy maluje(?) na špinavá zadní skla aut. Je to velice netradiční a pomíjivé umění. Tedy jestli to umění je (viz anketa)? Název toho to článku jsem si vymyslel, ale mohl by se stát opravdovým označením této výtvarné kreativity. Snad každý si někdy v zimě načrtl na sklo auta srdíčko či panáčka, ale Monu Lisu jsme si asi netroufli vytvořit:).

- DALŠÍ FOTOGRAFIE DIRTY ART - KLIKNI

Art Deco - Galerie

5. ledna 2007 v 8:00 | Kosmonaut

ART DECO

Tento směr designu v užitém umění a architektuře se poprvé objevil na výstavě v Paříži pořádané roku 1925. Po dlouhou dobu bylo Art Deco považováno za protiklad secese a modernismu obecně, ale s oběma směry mělo mnoho společného. Vznikl jako luxusní, vysoce dekorativní styl, který se rychle rozšířil po celém světě - zejména v USA - a v třicátých letech se modernizoval. Styl Art Deco se přesunul z oblasti vysoké módy do světa práce, přinesl s sebou hodnoty a pohledy spojené s životem vysoké společnosti, tučnými bankovními konty a bohatstvím, které vzdorovalo světové hospodářské krizi. Rozšíření stylu se označovalo jako reakce na strohost a frustraci způsobenou první světovou válkou. Proto nacházíme ohlas luxusu motivů art deco na místech, kde se lidé baví, stejně jako na branách a vstupních dveří. V Londýně tento styl zdůrazňuje mohutná budova Hooverovy továrny a ve Spojených státech manhattanská budova Chrysleru.
Na návrháře stylu Art Deco měly velký vliv geometrické motivy a hranatý design secesních praktiků. Ještě více je stimulovaly události mimo výtvarné umění, exotické Bakstovy inscenace a kostýmy pro ruský balet Sergeje Ďagileva vyvolaly módu orientálních a arabských oděvů. Objev Tutanchamonovy hrobky v roce 1922 předznamenal oblibu egyptských motivů a mihotavých kovových barev. Fascinovala americká jazzová kultura a Josephine Bakerová, stejně tak africké "primitivní" sochařství. Návrháři nábytků byly především inspirováni dobou Ludvíka XVI. a empírem. Jako materiál používali to nejexotičtější, co jim doba dovolila, např. eben, perleť, slonovinu, želví krunýře, zlato... ZDROJ

Můžete zvětšit obrázek po kliknutí na něj a dozvíte se i nick anonymních autorů. Kvůli těmto krásným snímkům Art Deco mrakodrapům jsem tento článek vytvořil. Převzatý úvodní text berte jen jako doplnění těchto nádherných fotografií, které zachycují jednu část použití Art Deca v architektuře. Na začátku je série fotek dvou významných staveb Chrysler Building a Empire State Building. Poté následují další série méně známých mrakodrapů, které jsou ne méně fascinující.
Další stránky o Art Decu
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Chrysler Building


ESB Observatory - Metlife & Chrysler Building

Chrysler Building

- POKRAČUJ NA GALERIE -

Iluze z cest - fotografie

2. ledna 2007 v 12:00 | Kosmonaut
Ukázka velice zajímavých a nápaditých fotografií od Michaela Hughese. Tento umělecký fotograf zachytil pár momentů ze svých cest. Mám pro takovou iluzi slabost. Důkazem je i obrázek v titulku těchto stránek. Mějte se hezky.
 
 

Reklama