Je tohle umění?

Vánoční umění

19. prosince 2006 v 13:10 | Kosmonaut

Klamy a iluze umění

14. prosince 2006 v 20:33 | Kosmonaut
Poslední umělecké dílo je instalace britského umělce Banksyho.

STREET ART- galerie- zvolte nejlepší

11. října 2006 v 23:00 | Kosmonaut
Umění v ulicích. Někdy projdeme kolem, aniž bychom si ho všimli. Některé úžasné věci nám však vyrazí dech a prostě nelze jít dál.. Co rozhoduje? Umístění, provedení a hlavně nápad. Stačí se jen dívat. Instalace, čmáranice, grafity, malby atd. Vyberte si to nejlepší dílo a dejte mu hlas v anketě. Dal jsem jim charakteristické názvy, protože se mi zdálo příliš fádní označit tyto skvosty jen čísly. Jedinou nevýhodou street artu /pro diváka/ je nemožnost dešifrovat, označit a ocenit anonymního autora "pouličního umění". Každý Váš hlas bude taková malá pocta a kdyby se čirou náhodou přihlásil autor... tak to by bylo parádní. Bohužel to je málo pravděpodobné, protože je to umění za naší hranicí. Pokud máte něco z našich ulic, tak hoďte link do komentářů či pošlete na kosmonaut.blog@seznam.cz.
Mějte se hezky.
1. Hlasujte pro HELLO
2. Hlasujte pro ŽILETKU
3. Hlasujte pro EVOLUTION
4. Hlasujte pro BLUES
5. Hlasujte pro TWINS
6. Hlasujte pro GREEN
7. Hlasujte pro MODROU ILUZI
8. Hlasujte pro RED SKATEBOARD
9. Hlasujte pro MYSL
10. Hlasujte pro MALOU MOŘSKOU VÍLU
Vybrali jste si?
Další články o street artu na tomto blogu:

Obří "lidská" marioneta

7. října 2006 v 2:33 | Kosmonaut
Je tohle umění? Tuto otázku jsme si položili na začátku naší cesty.
Následuje něco neskutečného až nadpozemského. Hranice umění jsou vzdálené jako tajuplný ostrov, na který se nedá doplout. Moře skrývá nekonečno možností a krásné věci ještě existují. A nemusí být jenom malé. Podívejte se na obří loutku děvčátka, která se prochází ulicemi, ochutnává zmrzlinu a pak bezstarostně usíná. Je to něco naprosto neskutečného!

Neskutečná marioneta- klikni pro shlédnutí

Dalším realizovaným a dechberoucím představením je obrovský The Sultan´s Elephant. Lehce se vznášející v rytmu indické hudby. Nádherné spojení lidské představitosti a dovednosti.
Obří "Sultánův slon" - klikni pro shlédnutí
Poslední obrovskou loutkou je ta, která se za soumraku procházela v ulicích Rejkjavíku. Záběry zachycují i reakce překvapených diváků, kteří dojem z toho to loutkového představení ještě umocňují.
Loutka v Rejkjavíku I.- klikni pro shlédnutí
Loutka v Rejkjavíku II.- klikni pro shlédnutí


Je škoda, že něco takového nemohu zahlédnout z okna. Už si přestávám myslet, že loutkové divadlo je jen pro děti.
Už jsme si přiblížili:
Po neskutečných marionetách bude příště STREET ART.

Neděsíte se umění?

3. října 2006 v 20:04 | Kosmonaut
Neděsíte se umění? Pokud ne a máte i něco ve svém PC, pošlete mi to. Velice rád zde Váš nález či vlastní dílo ukážu. Pište na kosmonaut.blog@seznam.cz . Při převzaté věci je potřeba uvést zdroj a potěší i Váš komentář.

Miniatury II.

3. října 2006 v 20:00 | Kosmonaut
Pokračování ukázky krásných miniatur Idy a Javella. viz minulé příspěvek. Malé připomenutí jejich stránky.

Blue effect - Rapsody in blue

2. října 2006 v 17:01 | Kosmonaut
Díla neznámých umělců. Zdá se vám to umělecky hodnotné nebo nekteré považujete za kýč? Které? Viz komentáře. Zdroj: 12345678

Sny o létání- Jan von Hollenben

2. října 2006 v 16:58 | Kosmonaut
Německý fotograf Jan von Hollenben a jeho cyklus fotek s názvem "Sny o létání" Originální nápad. Zde jsou jeho stránky s více informacemi. Zde klikněte pro větší rozlišení.

Zasněžený Gandhi- sochy ve sněhu

2. října 2006 v 16:57 | Kosmonaut
Nechtěná poetika a důkaz dalšího nezamyšleného přesahu uměleckého díla. Uplně si představuji jak ty postavy ožívají a jdou ke mně /vlastně běží:)/ Galerie: 123

Poloviční sochy- kouzlo chtěného a nechtěného

26. září 2006 v 10:17 | Kosmonaut
Obor fotografie dlouho dobu bojoval o své místo na uměleckém výsluní, ale najít ten správný úhel a určitý zajímavý úsek reality není jednoduché. Autor musí mít oči do široka otevřené. Procházet denně kolem sochy a čekat na to správné světlo, i tohle v sobě skrývá focení. Vidět něco jinak a dokázat toto vnímání pro ostatní sprostředkovat, to je to pravé umění, které skrývá focení.
Zdroj: 12
 
 

Reklama