Je tohle umění?

Autoportrét umělce Simona Paise

26. září 2006 v 10:04 | Kosmonaut
Viděl jsem hodně autoportrétů, ale stejně mě oslovuje nejvíce vlastní portrét Vincenta van Gogha. Tato fotka však vypadá velice dobře. Je od umělce Simona Paise. Dokonalé provedení a jistá čistota. Samozřejmostí je dokonale zvládnutá technika. Jasný vybroušený styl a bravurní nápad. U první fotky mi ani nevadí evidentní pozdější úprava. Považujete to za umění? Viz anketa.
Zdroj: Galerie

Déšť v místnosti

25. září 2006 v 11:30 | Kosmonaut
Umělecká instalace Urse Fischera v "Centre Pompidou" Troufám si říct, že tohle umění je.

Street art

25. září 2006 v 11:11 | Kosmonaut
Street art, May Lane, St Peters 22 1 06 Sydney
Velice krásné, inspirativní a živoucí...
A jedna momentka z brněnských ulic od Tima. Jeho věci se vyznačují originalitou a perfektní provedením. Určitě se mu někdy budeme věnovat více.

Nebezpečné iluze

25. září 2006 v 10:56 | Kosmonaut
Iluze způsobena vtipem, oční klamem a počítačem. Působívé.Dá se iluze a klam považovat za umění? Je toto konkrétně umění? Hlasujte v anketě.

San Francisko ze želatýny. Je to umění?

24. září 2006 v 15:03 | Kosmonaut
Další zajímavý způsob umění: postavit repliku měste San Franciska ze želatýny. Výtvarnice Liz Hickok to vymyslela i provedla. Víc na jejích stránkách.

Jak se stát neviditelným?

23. září 2006 v 20:45 | Kosmonaut
Jak se stát neviditelným? Další překračování hranic a hledání cest umění. Tohle je dodpověď.

Fotky malinkých lidí!

23. září 2006 v 13:52 | Kosmonaut
Třicetiletý angličan objevil na svém dvorku, pod zahradním stolkem, komunitu velice malý lidí. Nález vyfotil a nahlásil. Samozřejmě se jedná o vtip či vlastně o iluzi. Vídíte fotku uměleckého díla, které se jmenuje Spisovatel /The Writer/. Židle a stůl jsou vysoké 9 metrů. Návštevníci jej mohli vidět v londýnském Hampstead Heath. Je to umění? Odpovězte v anketě. Článek o tomto uměleckém díle

Miniatury I.

22. září 2006 v 14:00 | Kosmonaut
Ukázal jsem Vám spoustu velkých věcí. Teď je čas se podívat na něco malého. Velice malého. Umění miniatur. Iko Ida je Japonka a Pierre Javelle je francouz. Potkali se při studiích fotografie na pařížské "Arts Decoratifs" a dělají to nejmenší umění na světě. Jejich krásné stránky

Skutečně neskutečné umění- Ron Mueck

21. září 2006 v 22:07 | Kosmonaut
Sochař Ron Mueck se zabývá tvorbou soch v nadživotní velikosti, které vypadají jak živé. Jeho největší a nejznámější socha se jemenuje: Boy. Clapec je vysoký 16 stop. Můžete zde vidět fotky z výstav v Amsterdamu a v Benátkách na Bienále. Na konci článku můžete vidět jeho další sochy, které patří k těm méně šokujícím. Ostatní, které vám dnes neukážu jsou svým poselstvím a ztvárněním, přinejmenším sporné (např. Mrtví muž, Anděl atd.). Možná je uveřejním někdy jindy. Skutečnost v nadživotní velikosti. Je to umění?
 
 

Reklama