Postřehy z netu!

Architektura - zvláštní budovy - Kaktus

31. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut
V současnosti se vede debata o podobě Národní knihovny na Letné, která má podobu zvláštního mořského tvora. Chci Vám ukázat, že představivosti v architektuře se meze nekladou. Tato budova má název "Urban Cactus". Vzniká v Nizozemí v městě Rotterdam. Je to práce architektů Ben Huygena a Jaspera Jaegerse. "Kaktus" je obytný komplex, který má 98 bytů. Budova má 19. podlaží. Balkóny si vzájemně nestíní a budova je opravdu zajímavě řešena. Zde se dozvíte víc.

Japonská kultura - fotografie

28. března 2007 v 8:00 | Kosmonaut
V současné době je internet plný různého videa. Mezi tou spoustou jste si určitě všimli těch nejšílenějších, které většinou pochází z Japonska. Některé jsou opravdu divné a zvláštní. Nevím kdo je natáčí, ale typoval bych to na pár japonských televizních společností typu obskurnější Novy. Setkal jsem se už v pár internetových diskuzích s názorem: "... že ti Japonci jsou fakt magoř ...". S tím nemůžu souhlasit. To jako by nás někdo cizí soudil po zhlédnutí "Gogo show" :). Proto se podívejte na pár zajímavých fotek. Možná přispějí k mírnému vyrovnání obrazu Japonska na českém internetu:), ale hlavně jsou to nádherné fotky. Po kliknutí zvětšíte. Mějte se.

7 divů světa - seznam nových - HLASOVÁNÍ

20. března 2007 v 23:37 | Kosmonaut
V současné době se vede diskuze o tom jaké zvolit nástupce starověkých divů světa ( z nichž stojí už jen pyramidy). Po celém světě existují stavby, které jsou něčím jedinečné a můžou se ucházet o místo v "7 NOVÝCH DIVECH SVĚTA". Zvolte jednu, která by podle vás neměla v novém výčtu chybět.
Taj Mahal
Krátké obrazové připomenutí kandidátů a hlasování viz anketa za celým článkem.

Šanghaj - reálné sci-fi - FOTOGRAFIE

21. prosince 2006 v 9:00 | Kosmonaut

- KLIKNI NA DALŠÍ FOTKY A INFORMACE -

Odpovědi na otázky - FOTOGRAFIE

14. prosince 2006 v 14:00 | Kosmonaut
Odpovědi na otázky aneb přehled zajímavostí na tomto blogu. Něco je vážné a něco méně. Snad se pár věcí dozvíte a u něčeho se i pobavíte. Každopádně blog slaví 4 měsíce od spuštení. Jeho cílem je ukázat pestrobarevnost netu a setřídit pár opomíjených věcí. Přeji hezké Vánoce.
George Bush - muž tisíce tváří!

14. prosince 2006 v 12:05 | Kosmonaut
No comment... Hezký den.

Rozhovor s Hitchcockem- a další vyjímečné rozhovory

6. října 2006 v 10:00 | Kosmonaut
Setkat se s skutečnou legendou je pro obyčejného smrtelníka věc opravdu těžko splnitelná. Vidět a poznat ji v "civilu", to je ještě méně uskutečnitelné. Teď se tomu můžeme trochu přiblížit. Mike Douglas show byl pořad, který běžel v USA v 70. letech. V křesle pro hosta se vystřídaly skutečné osobnosti. Jelikož naše česká televize je nějak mrtvá a nečinná vůči odvysílání takových to unikátů, máte tyto rozhovory možnost vidět zde. Klikněte na odkaz pod obrázky a zvolte si rozhovor s osobností, která Vás zajímá. Pak už stačí si zvolit jen přenosovou rychlost a můžete se dívat. Kdo na Vás čeká? Tady jsou. Jména patří k fotkám a v závorce je datum kdy se rozhovor uskutečnil.


Alfred Hitchcock
12/30/69 Muhammad Ali 9/15/75 Aretha Franklin 12/25/67
Andy Kaufman 4/24/75 Richard M. Nixon 1/16/68 Anthony Hopkins 12/4/78
James Brown 7/3/69 Liza Minnelli 6/27/67 William Shatner 2/26/69
Harrison Ford 7/20/77 Tiger Woods (bonus:) 10/6/78

Další:
Alfred Hitchcock uvádí- klikni pro shlédnutí
Další rozhovor - klikni pro shlédnutí
Konec filmu Psycho- klikni pro shlédnutí
Slavná scéna z filmu Psycho /nebojte se ve sprše/ - klikni pro shlédnutí

Vše o Bigfootovi

3. října 2006 v 21:53 | Kosmonaut
Předčasem jsem se zde věnoval fenoménu Bigfoota- tedy ani člověka ani opice. Přidávám pár fotek a odkazy, které se toho týkají. Na závěr znovu o jediném video ukázce bigfoota.

VIDEO: ANI ČLOVĚK ANI OPICE klikni


K tomu už nemám slov. Snad jen: dřív než budete říkat, že je to člověk v kostýmu, navštivte obsáhlé stránky o tomto fenoménu. Jsou sice v angličtině, ale je to velice zajímavé. Možná v budoucnu něco přeložím a dám to sem pro Vás. Je to dost tajemné a z doby, kdy se realita dala ještě lehce odlišit/tedy ne tak přesvědčivě falšovat/.
Zdroj: stránky kde se dozvíte víc
Jsou tam novinové články, výpovědii světků, dokumenty...

Květinové iluze

3. října 2006 v 20:03 | Kosmonaut
Myslím, že fotografie nepotřebují komentář. Ruční práce. Dobrý nápad. Je to esteticky krásné, ale samozřejmě umění to není. Vzor a napodobeniny:).

Záhada: Sporné foto Franka Sinatry

24. září 2006 v 15:24 | Kosmonaut
Mluvilo se o bujné minulosti zlatého "Frankieho", ale že by byl zatčen? Jediné, co je jasné, že to je ještě předtím než se stal slavným. Bohužel nemohu najít link kde by toho bylo napsáno více. Berte to jen jako námět na hledání či přemyšlení. Myslíte si, že to není božský Sinatra? Dá se té fotce věřit /viz ankete/? Hezkou neděli.
 
 

Reklama